Menu

Aktualności

O PCPR

Rodziny Zastępcze

Szkolenia PRIDE

Placówki wsparcia dziennego - Świetlice

DPS

ŚDS

Dom Samotnej Matki

Osoby Niepełnosprawne

Program na Rzecz Os. Niepelosprawnych

Program Aktywności Lokalnej

Kontakt


Zamówienia publiczne

Wszczęte postępowania

Ogłoszenia

Archiwum Wszczęte postępowania

Archiwum OgłoszeniaProjekty EFS

Lepsze jutro poprzez aktywność 2017-2018

Aktywność szansą na lepsze jutro 2012-2014

Aktywność szansą na lepsze jutro 2008-2011

Asysta rodzinnaKalendarz
Aktualności

Spotkanie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego w Bramkach

Dnia 16 listopada 2012 r. w Domu Pomocy Społecznej w Bramkach odbyło się spotkanie z okazji zbliżającego się Dnia Pracownika Socjalnego. Wśród przybyłych gości byli przedstawiciele Powiatu Warszawskiego Zachodniego na czele ze Starostą Panem Janem Żychlińskim, Wicestarostą Panem Pawłem Białeckim oraz członkowie Zarządu Pani Jolanta Stępniak i Pan Andrzej Wołczyński. Swoją obecnością zaszczycili także Pani Halina Lipke, Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Sadowej Pan Leszek Chruściński. Gospodarzem uroczystości był Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Bramkach Pan Seweryn Chruściński. Ale przede wszystkim na spotkaniu obecni byli Ci, którzy w swojej codziennej pracy są najbliżej problemów drugiego człowieka – pracownicy DPS, Kierownik ŚDS w Łubcu, Kierownik WTZ w Bramkach, Kierownicy Ośrodków Pomocy Społecznej z terenu Powiatu Warszawskiego Zachodniego, oraz Dyrektor i pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ożarowie Mazowieckim.

Część oficjalną rozpoczął Dyrektor DPS Bramki Pan Seweryn Chruściński witając gości i składając na ręce pracowników socjalnych słowa podziękowania i uznania za ich pracę. Wręczone zostały także pamiątkowe wyróżnienia. Pani Halina Lipke tytułem wprowadzenia w istotę Dnia Pracownika Socjalnego zwróciła uwagę na fakt, że latach 70 problemy społeczne były inne niż te, z jakimi obecnie zmagają się pracownicy socjalni. Wspomniała również, by oprócz życzeń i podziękowań znaleźć czas na chwilę refleksji, zatrzymania i pochylenia się nad tym, co być może w ferworze codziennych spraw umyka.

Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną, którą stanowił występ utrzymany w klimacie lat 70. Tym samym były wspomnienia czasów PRL, gdy żywność kupowało się na kartki, gdy półki sklepowe świeciły pustkami, a klient był dla sprzedawcy nieproszonym gościem. Całość utrzymana w humorystycznym tonie, okraszona porcją starych, niezapomnianych przebojów wprost z festiwalu Opole 1979r.

Galeria zdjęć

Linki

www.mazowsze.uw.gov.pl

www.mcps.mazovia.pl

www.mpips.gov.pl