Menu

Aktualności

O PCPR

Rodziny Zastępcze

Szkolenia PRIDE

Placówki wsparcia dziennego - Świetlice

DPS

ŚDS

Dom Samotnej Matki

Osoby Niepełnosprawne

Program na Rzecz Os. Niepelosprawnych

Program Aktywności Lokalnej

Kontakt


Zamówienia publiczne

Wszczęte postępowania

Ogłoszenia

Archiwum Wszczęte postępowania

Archiwum OgłoszeniaProjekty EFS

Lepsze jutro poprzez aktywność 2017-2018

Aktywność szansą na lepsze jutro 2012-2014

Aktywność szansą na lepsze jutro 2008-2011

Asysta rodzinnaKalendarz
Aktualności

Rajd Pieszy i Rowerowy Szlakami Puszczy Kampinoskiej

Blisko 200 osób z niepełnosprawnością wystartuje 28.08.2013 w IX Rajdzie Pieszym i Rowerowym Szlakami Puszczy Kampinoskiej. Do pokonania 15 kilometrów trasy, a na niej - liczne zadania. Wszystko po to, aby wspólnie się bawić i pokazać, że choroba nie oznacza rezygnacji z radości życia. Rajd organizowany jest głównie dla podopiecznych Środowiskowych Domów Samopomocy, z terenu Mazowsza. Są to osoby niepełnosprawne intelektualnie i przewlekle chore psychicznie, którym placówki te pomagają funkcjonować w codziennym życiu, wspierając proces usamodzielniania.

W Łubcu, w samym środku Puszczy Kampinoskiej, podopieczni aż 20 placówek będą mieli okazję poznać się, a ich opiekunowie – wymienić doświadczeniami i nawiązać współpracę.

Uczestników Rajdu czekają nie lada wyzwania. W Puszczy Kampinoskiej zmierzą się w konkurencjach sprawnościowych. Po wyznaczonym szlaku wraz z uczestnikami pokonają trasę pracownicy Kampinoskiego Parku Narodowego, którzy opowiedzą o roślinach i zwierzętach zamieszkujących Park. W trakcie Rajdu przewidziany jest odpoczynek na leśnej polanie, a po zakończeniu imprezy, wręczeniu dyplomów i upominków – występ artystyczny uczestników ŚDS, wspólny obiad i zabawa przy muzyce. Nad przebiegiem imprezy będą czuwać opiekunowie medyczni, wolontariusze i terapeuci, a oprawę muzyczną zapewni zespół Mandes-Band. W organizację Rajdu zaangażowały się władze samorządowe i przedstawiciele lokalnej społeczności (m.in. przedsiębiorcy, którzy pomagają w przygotowaniu posiłków dla uczestników).

Patronatem imprezę objął Starosta Warszawski Zachodni.

Organizatorzy: Środowiskowy Dom Samopomocy Krajowego Stowarzyszenia „Przyłącz się Do Nas” w Łubcu.

Linki

www.mazowsze.uw.gov.pl

www.mcps.mazovia.pl

www.mpips.gov.pl