Menu

Aktualności

O PCPR

Rodziny Zastępcze

Szkolenia PRIDE

Placówki wsparcia dziennego - Świetlice

DPS

ŚDS

Dom Samotnej Matki

Osoby Niepełnosprawne

Program na Rzecz Os. Niepelosprawnych

Program Aktywności Lokalnej

Kontakt


Zamówienia publiczne

Wszczęte postępowania

Ogłoszenia

Archiwum Wszczęte postępowania

Archiwum OgłoszeniaProjekty EFS

Lepsze jutro poprzez aktywność 2017-2018

Aktywność szansą na lepsze jutro 2012-2014

Aktywność szansą na lepsze jutro 2008-2011

Asysta rodzinnaKalendarz
Archiwum Aktualności

OGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO KOORDYNATORA RODZINNEJ PIECZY ZASTĘPCZEJ

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Powiecie Warszawskim
Zachodnim poszukuje kandydatów na stanowisko: koordynator rodzinnej pieczy
zastępczej.

Szczegółowe informacje zawarte są w załączniku.

więcej >>>


Życzenia

więcej >>>


Zmiana godzin pracy urzędu w okresie świątecznym

Uprzejmie informujemy, że Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w okresie świątecznym będzie czynne:


- 22 grudnia ( wtorek ) od godz. 8.00 do godz. 15.00


- 24 grudnia ( Wigilia ) od godz. 8.00 do godz. 12.00


- 31 grudnia ( Sylwester ) od godz. 8.00 do godz. 14.00


 


Za utrudnienia przepraszamy.

więcej >>>


Życzenia Świąteczne

więcej >>>


Stypendia dla rodzin dzieci w ciężkim stannie klinicznym

więcej >>>


Życzenia Świąteczne


więcej >>>


Życzenia

więcej >>>


Zaproszenie


więcej >>>


NABÓR NA STANOWISKO PRACOWNIK SOCJALNY

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Powiecie Warszawskim Zachodnim ogłasza nabór na stanowisko pracownik socjalny.

więcej >>>


Zaproszenie na ogólnopolską konferencję "Projektowanie uniwersalne. Dostępność i uczestnictwo dla wszystkich”

Konferencja "Projektowanie uniwersalne. Dostępność i uczestnictwo dla wszystkich”, odbędzie się w czwartek 21 czerwca w Warszawie, w Centrum Konferencyjnym Golden Floor przy al. Jana Pawła II 27, w godz. 9.30 – 16.00

więcej >>>


UWAGA !!!

Dnia 10 maja 2012 roku ok. godz. 20 wyszedł z domu i dotychczas nie wrócił Sebastian Olejniczak , lat 30 , zamieszkały w Święcicach w gminie Ożarów Mazowiecki. Wzrost 170 cm , włosy ciemne , szczupłej budowy ciała. Ubrany w szarą bluzę , spodnie granatowe z zielonymi wstawkami. Zaginiony jest upośledzony umysłowo / zespół downa / Nie posiada orientacji w terenie , ma zaburzenia komunikacyjne. Rodzice proszą wszystkich posiadających jakiekolwiek informacje mogące pomóc w odnalezieniu Sebastiana o kontakt z najbliższą jednostką policji bądź pod tel. kom. 502 325 497 lub 513 878 132 lub 22 752 51 45


 

więcej >>>


Życzenia Wielkanocne

 


Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja"


życzą
Dyrektor i Pracownicy
Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie
w Powiecie Warszawskim Zachodnim


Ożarów Mazowiecki, kwiecień 2012r.

więcej >>>


KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W STAROSTWIE


W dniu 29 marca (czwartek) w godz. 11 – 13 odbędzie się kiermasz prac wielkanocnych wykonanych przez osoby niepełnosprawne na zajęciach terapeutycznych w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Sadowej i w Bramkach.


 


Serdecznie zapraszamy do holu głównego na parterze !

więcej >>>


INFORMACJA POWIATOWEGO CENTRUM POMOCY RODZINIE

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Powiecie Warszawskim Zachodnim uprzejmie informuje, że w dniu 7.04.2011r. Rada Powiatu Warszawskiego Zachodniego dokonała podziału środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej.

więcej >>>


Szkolenia kandydatów do opieki zastępczej

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Powiecie Warszawskim Zachodnim przejmując zadania Organizatora Rodzinnej Pieczy Zastępczej informuje, iż nieprzerwanie od 2000 roku na terenie Powiatu prowadzone są szkolenia dla kandydatów na opiekunów zastępczych.


Posiadamy wykwalifikowaną kadrę trenerską licencjonowanym programem PRIDE, która regularnie (do tej pory we współpracy z Ośrodkiem Rodzinnej Opieki Zastępczej Towarzystwa „Nasz Dom”) szkoli kandydatów oraz posiada duże doświadczenie w zakresie opieki zastępczej i wspierania rodziny biologicznej.


Przeprowadziliśmy 19 edycji szkoleń, uczestnicząc w procesie naboru i kwalifikacji kandydatów  na opiekunów zastępczych. Owocnie współpracujemy z opiekunami zastępczymi, co sprzyja bezpiecznej i specjalistycznej opiece nad dzieckiem i rodziną.

więcej >>>


Życzenia


Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia
oraz Nowego 2012 Roku
pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia.
Niech będzie to niezapomniany czas spędzony bez pośpiechu,
trosk i zmartwień, przepełniony spokojem i radością,
wśród Rodziny, Przyjaciół oraz wszystkich Bliskich Osób. Dyrektor i Pracownicy
Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie
w Powiecie Warszawskim Zachodnim

więcej >>>


STUDENT II - kształcenie ustawiczne osób niepełnosprawnych - realizacja w 2011 r.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, iż od dnia 10 września do dnia 10 października 2011 r. przyjmowane będą wnioski o dofinansowanie kosztów nauki, w ramach programu STUDENT II.

Wnioski o dofinansowanie należy składać w Oddziałach PFRON właściwych terytorialnie dla siedziby szkoły, w której rozpoczyna lub kontynuuje naukę Wnioskodawca.

Szczegółowe informacje dotyczące programu, jak również formularze wraz z załącznikami niezbędne do wypełnienia dostępne są na stronie Funduszu (czytaj) oraz w Oddziałach PFRON.

więcej >>>


Pełno spraw dla niepełnosprawnych

Centralny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich zaprasza chętnych, a w szczególności osoby niepełnosprawne i ich opiekunów, do udziału w spotkaniach na temat dotacji z Funduszy Europejskich, z których mogą korzystać osoby niepełnosprawne.

więcej >>>


"PITAGORAS 2007 - program pomocy osobom z uszkodzeniem słuchu" - realizacja w 2011 r.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, iż w terminie do dnia 31 października 2011 r przyjmowane są wnioski o dofinansowanie kosztów usług tłumacza języka migowego w roku akademickim 2011/2012 w ramach programu "PITAGORAS 2007". Wnioski należy składać do Oddziału PFRON, właściwego terytorialnie dla siedziby Wnioskodawcy. Szczegółowe informacje dotyczące programu, jak również druk wniosku o przystąpienie do realizacji programu dostępne są na stronie Funduszu oraz w Oddziałach PFRON.

więcej >>>


"Komputer dla Homera 2010" - realizacja w 2011 r.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, iż od dnia 8 sierpnia do dnia 29 sierpnia 2011 r przyjmowane będą wnioski o dofinansowanie zakupu sprzętu komputerowego, oprogramowania, sprzętu elektronicznego i urządzeń brajlowskich ze środków PFRON w ramach programu "Komputer dla Homera 2010".

więcej >>>


"Pegaz 2010"

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, iż od dnia 1 sierpnia do dnia 22 sierpnia br. przyjmowane są wnioski w ramach programu "Pegaz 2010" w obszarach:

  • Obszar A - pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do samochodu,
  • Obszar C - pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym wraz z dodatkowym wyposażeniem umożliwiającym jego właściwą eksploatację, wynikającą z rodzaju i zakresu niepełnosprawności adresata programu,
  • Obszar E - pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kategorii B.

więcej >>>


Dyrektor powiatowego PCPR u Prezydenta Komorowskiego

24 listopada w Pałacu Prezydenckim w Warszawie spotkali się przedstawiciele wybranych ośrodków pomocy społecznej z całej Polski. Prezydent RP Bronisław Komorowski zaprosił również dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w PWZ- Barbarę Gębalę na uroczystość z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. Nasza placówka była jedną z trzech wybranych na całym Mazowszu. W ten sposób doceniono jej dorobek i osiągnięcia powiatu w dziedzinie działalności socjalnej.

więcej >>>


"Partnerstwo w obszarze pomocy dziecku i rodzinie"

W dniach 4-5 listopada br. w Lesznie odbyło się seminarium, pod nazwą "Partnerstwo w obszarze pomocy dziecku i rodzinie". Seminarium zorganizowane zostało przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w PWZ wspólnie z Mazowieckim Centrum Polityki Społecznej. Uczestniczyły w nim także gminne Ośrodki Pomocy Społecznej: z Ożarowa Maz. Izabelina i Starych Babic.

więcej >>>


INFORMACJA POWIATOWEGO CENTRUM POMOCY RODZINIE

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Powiecie Warszawskim Zachodnim uprzejmie informuje, że w dniu 4.03.2010r. Rada Powiatu Warszawskiego Zachodniego dokonała podziału środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej.

więcej >>>


Linki

www.mazowsze.uw.gov.pl

www.mcps.mazovia.pl

www.mpips.gov.pl